+421 47 56 32 890KONTAKT
0item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

McGard M12x1,25x22mm 60°

Kat. č.: 27170SU

Detaily

Najlacnejšie na trhu

Veľmi často sa obávame o naše auto nielen ako o celok, ale aj o jeho jednotlivé časti. Jednou z drahých a často kradnutých súčiastok sú práve kolesá. Pritom sa stáva, že pri krádeži navyše dôjde k poškodeniu brzdového disku alebo nápravy.

Bezpečnostné skrutky alebo matice kolies sa montujú po jednom kuse na každé koleso. Nemecký výrobca McGard zaručuje vysokú kvalitu a najvyšší stupeň ochrany. Matice sú certifikované ISO/TS 16949:2002 Hlavnou výhodou skrutiek McGard je prevedenie ich hlavy. Nenájdeme ju vo forme klasického šesťhranu, práve naopak, je hladká. To zabráni použitiu francúzskych kľúčov a iných podobných nástrojov. Jedinečnosť systému McGard je v použití extra úzkej drážky v tvare zaoblenej hviezdice, ktorej každá strana je rôzne dlhá. Pri montáži a demontáži skrutiek sa nasadí špeciálna hlavica, na jednej strane v tvare hviezdice, na druhej s klasickým šesťhranom. Hlava skrutky je vyrobená z materiálu tvrdosti 50-54 HRC , čím je zabezpečená jej vysoká deformačná odolnosť, čo je problémová časť u lacnejších výrobkov. Aj vďaka použitiu tohto tvrdého materiálu bolo možné použiť tento systém s hviezdou, to znamená, že jej tvar sa nijak nezdeformuje, resp. nezničí. Navyše, úzka drážka hviezdy znemožňuje použitie multi-pin nástavcov. Zavŕšením tohto skvelého „vynálezu“ je povrchová úprava nikel-chrómovou vrstvou, vďaka ktorej sa majiteľ nemusí obávať skorodovania.

Dodávajú sa v počte 4 kusov + originálna redukcia pre štandardný kľúč.

Niektoré typy bezpečnostných skrutiek/matíc je možné objednať aj v čiernom prevedení. V prípade záujmu o ’BLACK’ prevedenie uveďte túto požiadavku do poznámky v objednávke a my Vás budeme informovať o dostupnosti konkrétneho rozmeru.

Ďalšie informácie

Katalógové číslo27170SU
EAN4034535271709
Merná jednotkaNie
Typ produktuNie
Hmotnosť0.550000